راهنمای خرید پیراهن مردانه : چندین رازی که فروشندگان به شما نمی گویند!

راهنمای خرید پیراهن مردانه مناسب فروشگاه روپا

راهنمای خرید پیراهن مردانه مناسب

پیراهن مردانه جزء یکی از اساسی ترین نیازهای آقایان محسوب می شود و نقش موثری در استایل آن ها دارد. بخش عمده کاربری این آیتم در استایل رسمی است. در ادامه به نکاتی جهت خریدی ایده آل اشاره می کنیم.

پیراهن مجلسی مردانه از جمله لباس هایی است که هر فردی باید چند عدد از آن ها را در کمد لباس هایش داشته باشد تا با خیال راحت و با توجه به شرایط، آن ها را انتخاب کند.

اما خرید پیراهن مردانه مناسب و درست، نیازمند اطلاعات کافی راجع به برخی موارد مهم و اثرگذار می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا از این نکات باخبر شوید.

 

نکات مهم در انتخاب و خرید پیراهن مردانه

برای انتخاب پیراهن مردانه باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهیم.

قطعا اولین و مهمترین نکته، اندازه بودن لباس است. اندازه بودن لباس اهمیت زیادی در شیک پوشی دارد. اما متاسفانه بیشتر آقایان پیراهن‌هایی می‌پوشند که متناسب با اندام آنها نیست.

حال می پرسید که منظور از اندازه بودن پیراهن چیست؟

منظور این است که قسمت تنه، سینه، شکم، سرشانه‌ها، یقه، آستین‌ها، سردست و همه قسمت‌های پیراهن کاملا اندازه است. به این معنی که در هیچ قسمت گشاد یا تنگ، بلند و کوتاه نیست.

اما برای انتخاب طرح و رنگ لباس حتما به یک سری اصول باید توجه کنید

برای مثال باید ببینید شما از فیزیک بدنی چاقی برخوردارید یا لاغر ؟
مثلا اگر شما اندام چاق و پر و درشتی دارید و یا قد کوتاهی دارید

از طرحهای خلوت، راه راه های عمودی ساده و … استفاده کنید.

اگر لاغر هستید یا قد بلندی دارید می توانید از طرح های درشت تر، راه راه های بزرگ افقی استفاده کنید.

 

سایز مناسب برای پیراهن مردانه

به سایز پیراهن و به اندازه بودن آن دقت کنید!

راهکاری برای خرید پیراهن مردانه مناسب

برای این که از سایز مناسب خود اطمینان حاصل کنید روش زیر را پیش بگیرید:

 

دکمه یقه پیراهن خود را ببندید، اگر بتوانید دو انگشت خود را بین یقه پیراهن و پشت گردنتان قرار دهید، سایز پیراهن مناسب شماست.

 

آستین پیراهن باید به اندازه کافی بلند باشد تا وقتی شما بازوی خود را خم می کنید، سرآستین پیراهن شما به دور مچ کشیده نشود.

 

اندازه بودن سر آستین نیز از اهمیت برخوردار است. شما باید بتوانید بدون باز کردن دکمه های سرآستین، پیراهن خود را به تن کنید.

 

به سرشانه های پیراهن و یا کت خود نگاه کنید اگر پایین تر از شانه شما قرار می گیرد از خرید آن اجتناب کنید .

 

اطمینان حاصل کنید که پیراهن در قسمت سینه و کمر به شکلی ناراحت کننده کشیده نمی شود.

 

دکمه ها را وارسی کنید. آنها باید به خوبی قرار گرفته باشند و سوراخ های گشادی نداشته باشد که سینه شما را نشان بدهد.

 

دست خود را بالا ببرید و دقت کنید که پشت پیراهن از شلوارتان بیرون نیاید.

 

این ها اصلی ترین موارد در راهنمای خرید پیراهن مردانه مناسب بودند. در این موارد به سایز استاندارد برای شما اشاره کردیم. حال می خواهیم به جزییات دیگری یپردازیم تا خرید ایده آل داشته باشید.

سایز مناسب برای آستین پیراهن مردانه

به تناسب آستین و سرشانه دقت کنید.

پارچه پیراهن مردانه

پیراهن های مردانه برای اکثر آقایان جز لباس های روزمره آن ها به شمار می رود. برای اکثر مردان پیراهن مردانه یک لباس برای اداره، مهمانی های دورهمی و رسمی و … است. به همین دلیل آقایان با یک پیراهن مردانه می توانند در هر موقعیتی حضور داشته باشند.

 

پیراهن مردانه جز پرکاربردترین لباس مردانه برای آقایان محسوب می شود. پس پارچه ای که برای خرید یک پیراهن مردانه انتخاب می کنید باید جنس خوبی داشته باشد. تا هم شما در آن راحت باشید و هم دوام زیادی داشته باشد.

 

برای اینکه خرید مناسب و درستی داشته باشید بهتر است از پارچه و الیاف لباس اطمینان حاصل کنید.

بهتر است از پارچه های پنبه ای که قابل تنفس باشد استفاده کنید.

پیراهن مردانه های کتان یکی از بهترین ها هستند.

هرچه لباس ها پنبه ای و نخی باشند بیشتر چروک می شوند و بیشتر نیاز به اتو کشیدن دارند. بنابراین ممکن است برای مراسم های رسمی مناسب نباشد زیرا با زیاد نشستن چروک می شوند. در نتیجه ممکن است استایل شما شلخته شود که در این مواقع می توانید از فیبرهای ساختگی یا نایلونی نیز استفاده کنید.

 

یقه مناسب پیراهن مردانه

یقه پیراهن مردانه از مهم ترین  قسمت های لباس است، یقه در تعیین سطح رسمی و غیر رسمی بودن لباس دخیل است.

اگر به عنوان راهنمایی خرید پیراهن مردانه بخواهیم یقه مناسب را تعیین کنیم باید به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین یقه، آن هایی هستند که بدون کراوات می پوشند. این یقه ها همچنین با یک کراوات و ژاکت، بلوز و شلوار مردانه اسپرت و یا کت و شلوار اسپرت خوب و شیک است.

سایز مناسب برای یقه پیراهن مردانه

هنگام انتخاب و خرید پیراهن مردانه ی خود به یقه آن توجه کنید.

پیراهن مردانه متناسب با استایل شما

بهترین گام در خرید پیراهن مردانه این است که استایل مورد نظر را در ذهن خود مرور کنید. این که شما پیراهن مورد نظر را در چه موقعیتی قرار است بپوشید کلید اصلی است که خرید را موفقیت آمیز خواهد کرد.

این که قرار است استایل شما رسمی، نیمه رسمی و یا غیررسمی باشد کمک بزرگی است و نیمی از راه را در خرید هموار خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر استایل غیر رسمی را بیشتر می پسندید و در اکثر اوقات شلوار جین به پا دارید و کفش اسپرت می پوشید یک پیراهن مردانه ‌آستین کوتاه چهارخانه و یا یک پیراهن مردانه سفید ساده آستین کوتاه گزینه‌های بسیار مناسبی برای شما محسوب می شوند.

اگر در بیشتر مواقع استایل رسمی می‌پوشید و از کت و شلوار و کراوات استفاده می کنید، یک پیراهن آستین بلند آکسفورد و یا یک پیراهن خاکستری راه دار، پیراهن های بسیار کاربردی و مناسب برای یک استایل شیک رسمی است.

پیراهن مردانه آستین کوتاه و آستین بلند هر دو در استایل های نیمه رسمی استفاده می شوند.

تنها باید به طرح و مدل آن ها دقت کنید. مثلا پیراهن های آستین بلندی که می شود آستین آن را بالا زد گزینه بسیار خوبی برای استایل نیمه رسمی محسوب می شوند.

هنگامی که یک شلوار کتان خاکی به پا دارید می توانید یک پیراهن آستین بلند قهوه ایی انتخاب کنید.

آستین پیراهن را بالا بزنید و با یک کفش کالج زیبا استایلی مدرن و شیک داشته باشید.

 

مرتبط بخوانید : لباس مردانه رسمی : چطور در مجالس بدرخشید؟!

 

پیراهن مردانه متناسب با موقعیت شما

دومین نکته که می تواند تا حد زیادی کار شما را در انتخاب پیراهن مردانه راحت کند بررسی موقعیت و شرایطی است که در آن قرار می گیرید.

پس تا جایی که ممکن است سعی کنید پیراهن‌ها را نسبت به مکان ها و موقعیت هایی که بیشتر در آن حضور پیدا می کنید خریداری کنید.

به عنوان مثال شما یک پیراهن آستین کوتاه کوبایی را نمی توانید در محل کار بپوشید. یا اگر به یک میهمانی دوستانه دعوت شده اید نیازی نیست یک پیراهن اداری آستین بلند انتخاب کنید و خود را معذب کنید.

اگر مدیریت شرکتی را به عهده دارید و بیشتر در جلسات و ماموریت‌های شرکتی حضور دارید انتخاب پیراهن های آستین بلند و اداری برای شما اولویت دارند. زیرا که شما در اکثر اوقات کت و شلوار به تن دارید و با یک پیراهن رسمی این استایل شیک تر و هماهنگ تر خواهد بود.

حتی اگر کت و شلوار نپوشید می توانید پیراهن را با شلوار مردانه پارچه ای راسته یا شلوار کتان ست کنید. همچنین با یک کفش رسمی در محل کار و مکان های رسمی حاضر شوید.

تنوع زیاد در پارچه پیراهن های مردانه

طرح پیراهن مردانه مناسب

برای انتخاب طرح پیراهن های مردانه هنگام خرید باید ابتدا توجه کنید که در چه موقعیتی می خواهید از این لباس استفاده کنید؟

برای محیط کار و موقعیت های رسمی از یک سری رنگ ها و طرح های ساده باید استفاده کنید. اما در موقعیت های غیر رسمی می توانید انواع طرح و نقش ها را امتحان کنید.

 

سخن آخر

پیراهن مردانه دارای نکات و ظرافت های خاصی است که توجه کردن به آن می تواند در شیک پوشی و داشتن استایلی شکیل و کلاسیک بسیار موثر باشد.

توجه به سایز و اندازه یک ست بلوز شلوار مردانه در اولویت قرار دارد. اندازه یک لباس یعنی تناسب بین تمام بخش های لباس که هیچ گونه کاستی در آن نباشد.

همچنین یقه ، کاف ها ، تعداد دکمه های سر آستین و … در رسمی یا اسپرت بودن لباس بسیار موثر است.

ropa_content
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *