نکات مهم در خرید شلوار جین مردانه که باید بدانید!

راهنمای نکات مهم خرید شلوار جین مردانه

راهنمای خرید شلوار جین مردانه

امروزه  چه مرد و چه زن، چه جوان و چه پیر از شلوار جین استفاه می کنند. شلوار جین تقریبا برای همه مراسم های شما قابل استفاده است. اما برای خرید و انتخاب شلوار جین باید به نکاتی قبل از خرید دقت کنید. ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا نکات مهم در خرید شلوار جین مردانه را بدانید.

انتخاب لباس یکی از مواردی است که ما باید به آن دقت بسیاری کنیم. شلوار جین مردانه تنوع کمتری نسبت به مدل های زنانه دارد. اما اگر در انتخاب آن دقت کنیم می توانیم استایلی جذاب و خوش پوش داشته باشیم.

 

نکات مهم در خرید شلوار جین مردانه برای افراد لاغر و چاق

خیلی از مردان لاغر از اطرافیانشان می شنوند که باید لباس‌های گشاد بپوشند تا درشت به نظر برسند. اما این توصیه را باید نادیده گرفت. لباس‌های گشاد روی بدن مردان لاغر اندام زار می زنند. در عوض این آقایان باید تمرکزشان را بگذارند روی شلوار جین مردانه‌ ای که فیت بدنشان باشد.

در انتخاب شلوار جین باید به راسته یا (Straight ) و شلوار جذب یا (Skinny) توجه کنید.

انواع رایج شلوار جین مردانه

رایج ترین انواع شلوار جین

شلوار جین راسته

این شلوار را اگر روی زمین پهن کنید بین بخش بالا و پایین آن تناسب دیده می شود. یعنی انگار یک خط صاف از بالای کمر شلوار تا پایین پای آن کشیده شده است.

کاری که مردان لاغر اندام باید انجام دهند این است که چنین شلواری انتخاب کنند که بین بخش بالای زانو و پایین آن تناسب ایجاد می کند. در این حالت پاهایشان را چاق تر نشان می دهد.

 

شلوار جین جذب

یکی دیگر از گزینه های خوب برای انتخاب شلوار جین که به کار مردان لاغر اندام می آید، استفاده از شلوار جین مردانه ای است که جذب باشد.

اگر دارای پاهای باریک یا لاغری هستید، بهتر است جین های  جذب بپوشید. ولی در بخش بالاتنه بلوزهای گشاد بپوشید.

اگر در مورد جین جذب جهت استفاده برای مردان لاغر صحبت باشد، انتخاب تیپ تک رنگ انتخابی زیبا می باشد که متناسب با فرم اندام خواهد بود.

شلوارها جین جذب معمولا حرکت کردن را سخت می‌کنند، برای همین بهتر است در مراسم نیمه رسمی آن‌ها را بپوشید.

البته این نوع شلوار ها به دلیل جذابیت بالا می توانند نقش بسیار خوبی در استایل شما داشته باشند شما را خوش پوش تر نشان بدهند.

 

شلوار جین اسلیم فیت

تناسب و تعادل در استفاده از جین جذب خیلی مهم می باشد. پس آقایان درشت هیکل بهتر است به جای جین جذب شلوارهای اسلیم فیت را بکار ببرند. این نوع شلوارها هم هیکل را نمایش خواهد داد و دارای برش ملایمی هم هستند. با توجه به این که این نوع شلوارها گشاد تر می باشند، در نتیجه فضای بیشتری به ران های حجیم خواهند داد. در عین حال سبب خواهد شد به پاها توجه کمتری شود. 

 

مرتبط بخوانید :  راهنمای کامل خرید شلوار مردانه

 

اشتباه رایج مردان با پا های پرانتزی

در انتخاب شلوار جین افرادی که پاهای پرانتزی دارند باید پاهای پرانتزی خود را بپوشانند.

از اشتباه های رایج که مردان مرتکب می شوند این است که افراد دارای پاهای پرانتزی به سراغ مدل‌های جذب شلوار می روند.

اگر شما جزو این دسته افراد هستید باید دور شلوارهای جذب را خط بکشید و از شلوارهای راسته استفاده کنید تا بتوانند کمی پرانتزی بودن پاهای شما را بپوشانند.

انتخاب جیب و رنگ شلوار

بهتر است اندازه دو جیب پشت شلوار متوسط باشد و فاصله آنها از هم زیاد یا کم نباشد.

به این نکته دقت کنید که شما باید فاصله جیب ها را در جلوی شلوار نیز بررسی کنید.

اگر شلوار استاندارد تهیه کنید این موارد به صورت نرمال در آنها رعایت شده است.

همچنین شلوارهای جین روشن برای شما بسیار بهتر هستند.

شلوار جین روشن در مورد شما بهتر از بقیه عمل می کنند. به خاطر داشته باشید که رنگ های روشن سایز را افزایش داده و با ایجاد خطای دید باعث می شود که شما بهتر دیده شوید.

 

کاربرد جیب کوچک شلوار جین

شلوار جین مردانه به شلوار هایی گفته می‌شود که با پارچه دنیم و یا Dungaree دوخته شده باشند. دنیم نام نوعی پارچه کتان با بافت راه‌ راه و ضخیم است. اگر چه همه‌ گونه پوشاک با آن دوخته می‌شود ولی این پارچه عمدتا برای دوخت شلوار به کار می‌رود.

در ایران در لفظ عوام به «جین»، «لی» هم گفته می‌شود که در حقیقت لی نام یک برند است. (برند Lee)  نخستین سازندگان شلوار جین آبی ژاکوب  ، کالوین راجرز ، و لوی اشتراوس در سال ۱۸۷۳ بودند. ولی از سال ۱۹۵۰ در میان نوجوانان محبوبیت یافتند.

کارکرد جیب برای شلوار جین مردانه

جیب های کوچک شلوار های جین برای ساعت جیبی تعبیه شده بود.

واقعیت این است که وجود جیب های کوچک بر روی شلوار های جین قدیمی برای حمل راحت تر ساعت بوده است.  ظاهرا اولین مشتری های این نوع پوشاک کارگران راه آهن، نجاران، کشاورزان و معدن چیانی بودند که خواستار وجود جیبی خاص بر روی شلوار خود به منظور حمل و استفاده راحت تر از ساعت خود بودند.

 

شلوار جین روشن

این نوع رنگ جهت استفاده برای تیپ های معمولی و روزمره ایده آل می باشد. چرا که به آسانی آن را با تیشرت مردانه شیک یا پیراهن مردانه می توانید ست نمایید.

امروزه جین های  روشن در بازار پرطرفدار هستند و در هر کمد لباسی باید وجود داشته باشد. می توانید با هر لباسی آن را ست نمایید و در مراسم های نیمه رسمی و غیر رسمی استفاده نمایید.

 

شلوار جین تیره

این نوع رنگ از راحت ترین تیپ ها می باشد و قادر خواهید بود خیلی راحت صبح تا شب را با آن به سر ببرید.

اضافه شدن این رنگ به هر استایلی راحت می باشد و می توان گفت همه تیپ ها را شامل می شود. به این شکل تیپ را به راحتی می توان با لیست بلند بالایی ست نمود.

همچنین، برای کفش های رسمی مثل بروجز و کالج، استایل ایده آلی می باشد. برای ظاهری رسمی آن را می توانید با کت ست نمایید.

 

سایز شلوار جین مناسب آقایان

اگر استخوان بندی درشتی دارید و یا اضافه وزن دارید معمولا شلوار جین مناسب تان را به راحتی پیدا نمی کنید. برای اشاره به نکات مهم در خرید شلوار جین مردانه برای این افراد باید این نکته را بیان کنیم که مردان باید در مورد انتخاب شلوار جین به جیب های آن توجه کنند. بهتر از جیب های پشت شلوار به هم نزدیک و کوچک باشند. موقع خرید شلوار جین مردانه مدل های راسته ایده آل شما هستند.

 

به اندازه بودن شلوار جین دقت کنید نه سایز آن

یکی از نکات مهمی که در تولید شلوار ها وجود دارد مخصوصا شلوار های تولید داخل این است که شما نباید به لیبل سایز روی شلوار ها دقت کنید. هنگام خرید شلوار جین مردانه بهتر است شلوار را بپوشید تا بتوانید مناسب ترین شلوار را با استایل خودتان انتخاب کنید.

اندازه مناسب شلوار جین

به اندازه بودن شلوار جین دقت کنید نه فقط سایز آن!

وقتی که شلوار جین را می پوشید باید آنقدر دقت کنید که سایزی کاملاً مناسب داشته باشد.

متاسفانه هیچ نمودار جهانی برای سایز ها وجود ندارد که بتوان بر اساس آن سایز دقیق را مشخص کند. شما ممکن است در میان یک شلوار جین سایز ۱۰ و در میان دیگر یک شلوار جین سایز ۱۴ را امتحان کنید که هر دو برای شما مناسب اندازه هستند.

 

مرتبط بخوانید : بیش از ۱۳ نکته در خصوص نحوه شستن شلوار جین

 

شلوار جین را همراه با لباس های مناسب بپوشید

پیشنهاد می شود به سراغ روش های ترکیبی جذاب بروید. همواره از یک مدل ساده استفاده نکنید.

در کنار شلوارهای جین شما می توانید از انواع تیشرت ها و پیراهن ها و حتی کت های تک نیز استفاده کنید و محدودیتی در انتخاب این لباس ها وجود ندارد.

 

چند نکته کلیدی در رابطه با خرید شلوار جین مردانه

تمام آنچه که در هنگام خرید شلوار جین مردانه باید به خاطر داشته باشید:

1- شلوارهای جین مردانه معمولاً به عنوان شلوار های روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. در خرید شلوارهای مردانه جین کمر شلوار باید بین ۳ تا ۵ سانتی متر زیر ناف قرار داشته باشد.

2- شلوارهای جین به نحوی باید انتخاب شوند که کاملاً صاف و بدون چین روی بدن قرار بگیرند. در واقع کاملاً اندازه و سایز شما باشند.

3- در هنگام خرید شلوار جین مردانه اگر جین کشی می‌خرید به اندازه کمر آنها دقت کنید. کمر را باید یک سایز یا بیشتر از اندازه استاندارد کوچکتر بگیرید. زیرا بعد از چند بار پوشیدن امکان بزرگ شدن آن وجود دارد. برای قد شلوار جین لازم است شلوار کاملاً ساق کفش را بپوشاند و کاملاً روی کفش قرار بگیرد.

4- هرگز شلوار هایی را که برایتان کمی تنگ و یا کمی گشاد هستند نخرید این شلوار ها می توانند بعد از یک بار شستشو دیگر قابل استفاده نباشد.

ropa_content
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *