بیش از ۱۳ نکته در خصوص نحوه شستن شلوار جین

تصویر مقاله ۱۳ نکته مهم در خصوص ۱۳ نکته مهم در خصوص نحوه شستن شلوار جین

نحوه شستن شلوار جین

بیشترین کاربرد پارچه جین در استایل روزمره ما، شلوار جین است. قطعا این آیتم پر کاربردترین بخش در لباس مردانه و بعد از آن در استایل خانم ها می باشد. خانم ها علاوه بر شلوار در آیتم های دیگر استایل خود از جمله دامن و مانتو از جین استفاده می کنند. پس اهمیت نگهداری صحیح از آن ها بر کسی پوشیده نیست.

شلوار جین بخش جدایی ناپذیر کمد هر فردی است. علت استفاده مکرر از این آیتم نیز قابلیت ست کردن راحت شلوار لی با درصد زیادی از لباس ها می باشد.

 

برای مشاهده ویژگی ها و قیمت شلوار جین مردانه کلیک کنید.

 

با توجه به گستردگی استفاده از این نوع لباس، نگهداری آن نیز اهمیت پیدا می کند. شما می توانید با رعایت نکات بسیار ساده از شلوار های جین خود مراقبت کنید. با این کار می توانید هزینه خرید مجدد آن را پس انداز کنید. ما در این بخش به شما این نکات را آموزش می دهیم تا از لباس خود حداکثر استفاده را نمایید.

قبل از بررسی نکات شستشوی جین بهتر است به نکته ای توجه کنید.

اگر می خواهید شلوار لی شما عمر بیشتری کند بهتر است آن را به صورت سنگشور شده تهیه فرمایید. در این حالت درصد زیادی از احتمال از بین رفتن این آیتم را کاهش می دهید.

در ادامه به نکات لازم برای شست و شوی جین می پردازیم سپس در انتهای مطلب روش های مختلف شست و شو را تشریح می کنیم. این نکات را به سه بخش تقسیم کردیم: نکاتی برای آماده سازی، اصول شست و شو و نکاتی برای خشک کردن و اتو کشی.

 

آماده سازی برای شستن شلوار جین

 

در ادامه به تمام نکات ابتدایی شستشو اشاره می کنیم.

 

۱- به برچسب اطلاعات دقت کنید.

تمامی لباس های شما از هر جنسی که باشند دارای برچسب مراقبت است. این برچسب اصولا در بخش داخلی لباس شما نصب شده است. محتویات آن شامل تمامی نکات لازم برای شست و شو و نگهداری از آن لباس است. این نکات به صورت علامت هایی نمایش داده شده است. در واقع این تصاویر، علایم بین المللی هستند که در هر جایی از دنیا و در هر کشوری با هر زبانی به یک معنی هستند.
به عنوان اولین نکته بهتر است به این برچسب نگاهی بیندازید.

تصویر ۱۳ نکته مهم در خصوص نحوه شستن شلوار لی

۲- آب گرم قاتل جین!

چه چیز بهتر از آب گرم برای ضد عفونی کردن لباس هایی که زمان زیادی را در خیابان های آلوده و پر از دود در رفت و آمد بودند. اما دست نگه دارید! این قاعده اصلا ایده جذابی برای شستن جین نیست.
دمای متعادل برای شستن آن ها دمایی کمتر از 40 درجه سانتیگراد در ماشین لباسشویی و دمایی تا 60 درجه سانتیگراد برای شست و شو با دست است. شستن شلوار جین مشکی با دمایی بیشتر از این سبب کم رنگ شدن آن می شود. از طرفی دمای زیاد آب باعث آب رفتگی لباس شما می شود.

 

۳- شوینده قوی ممنوع!

توصیه شده برای شستن شلوار لی از ملایم ترین شوینده موجود استفاده کنید.
حتی اگر چسب، رنگ یا هر نوع ماده غذایی روی لباس جین تان ریخته است اصلا به فکر استفاده از شوینده های قوی نباشید. برای از بین بردن هر لکه ای اصولی وجود دارد که بهتر است از راه خودش وارد شوید.

 

۴- نرمی را مهمان پارچه جین کنید.

اگر می خواهید لباس لی خود را خوشحال کنید، هنگام شستن آن از نرم کننده های لباس استفاده کنید. این کار باعث می شود اصطکاک پارچه کمتر شود. در نتیجه عمر لباس شما طولانی تر می شود. اما در استفاده از آن نیز زیاده روی نکنید.

 

۵- بهترین شوینده جین

برای شستن لباس های جین هرگز از پودر استفاد نکنید. زیرا ذرات پودر، زبر هستند و باعث سایش بیشتر پارچه و در نتیجه پوسیدگی بیشتر می شوند.
بهترین شوینده برای این قبیل لباس ها، مایع لباسشویی است. این شوینده نه تنها ساییدگی پارچه را به حداقل می رساند بلکه باعث نرم شدن پارچه نیز می شود.
در مواردی که مایع لباسشویی در دسترس نبود صابون را جایگزین آن کنید. در این حالت نیز صابون را به صورت مستقیم به لباس نزنید. ابتدا صابون را روی یک برس نرم بزنید سپس روی لباس به آرامی بکشید.

 

۶- جین و فقط جین!

اگر تصمیم به شست و شوی لباس جین دارید آن ها را به تنهایی بشورید. در واقع فرقی ندارد که برای شستن آن ها کدام روش را انتخاب می کنید؛ نکته مهم این است که لباس هایی از جنس دیگر را با جین نشورید. این کار به منظور جلوگیری از ترکیب شدن رنگ لباس ها و حفظ سلامت پارچه هاست.
همچنین سعی کنید به یکباره حجم زیادی لباس را با هم نشورید.

 

۷- بازه زمانی تعریف کنید.

شلوار جین به عنوان یکی از محبوب ترین انواع شلوار مردانه در آقایان است. در بهترین حالت حتی اگر به صورت روزمره از شلوار لی استفاده می کنید شستن آن حداکثر هر ماه دوبار  و حداقل هرماه یکبار کفایت می کند. در مواردی که در بعضی از روز های هفته آن را می پوشید بهتر است شستشوی آن را به هر ۳ ماه یکبار به تعویق بیندازید.
در نتیجه از شستن بیش از حد آن خودداری کنید. در بسیاری از موارد برای از بین بردن بوی بد، آب کشی ساده کفایت می کند.

۱۳ نکته مهم در خصوص نحوه شستن شلوار جین

۸- زیپ ها بسته دکمه ها باز!

بهترین حالت برای شستن انواع لباس جین این است که آن ها را پشت و رو کنید. زیرا هنگام شستشوی آن ها رنگدانه های داخل پارچه آزاد می شوند. با این کار شما یک گام به سمت حفظ رنگ برداشته اید.
علاوه بر پشت و رو کردن لباس بهتر است زیپ های لباس را ببندید. این کار باعث می شود دندانه های زیپ هنگام شستشو شکسته نشوند. از طرفی به حاشیه لباس گیر نمی کنند.
همچنین بهتر است دکمه های لباس را ببندید. با این کار از فشار احتمالی به دکمه و پارگی آن پیشگیری می کنید.

 

۹- گلیسرین برای جزئیات چرمی لباس

اگر بخش هایی از لباس شما از جنس چرم است بهتر است به آن گلیسرین بزنید. این ماده از ترک خوردن احتمالی هنگام شستن لباس جلوگیری می کند.

 

۱۰- کمربندها را باز کنید!

هر گونه وسیله تیز و زبر باعث ساییدگی لباس جین شما می شود. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از اقدام به شستشوی شلوار جین خود تمامی اکسسوری ها و جزییات شلوار خود را جدا کنید. کمربند نیز از مهم ترین اکسسوری های مردانه است که باید قبل از شستن شلوار، آن را جدا کنید.

 

نحوه شستن شلوار جین

برای شستن جین دو راه وجود دارد:

 1. ۱- شستن با دست
 2. ۲- شستن با ماشین لباسشویی
 3.  

۱۱- شستن جین با دست

بهترین روش برای شست و شوی جین استفاده از روش دستی می باشد. برای شستن صحیح بهتر است به صورت زیر اقدام کنید:

 1. ۱- ابتدا وان یا تشت را پر از آب کنید. توجه داشته باشید که دمای آب بیشتر از 60 درجه سانتیگراد نباشد.
 2. ۲- لباس لی را مستقیما به کف ظرف وارد کنید.
 3. ۳- مایع لباسشویی یا صابون را روی برس نرم ریخته و به آرامی روی لباس بکشید. به هیچ وجه لباس را به هم نمالید.
 4. ۴- اجازه دهید چند دقیقه لباس در آب باقی بماند سپس آبکشی سریع انجام دهید. برای آبکشی نیز به هیچ وجه لباس را مچاله نکنید.
 5. ۵- بهتر است برای جلوگیری از رنگ پریدگی لباس ابتدا آن را در محلولی از آب و نمک و مقداری سرکه قرار دهید سپس آب کشی کنید.
۱۳ نکته مهم در خصوص نحوه شستن شلوار جین

۱۲- شستن جین با لباسشویی

این روش سریع ترین روش شستشو می باشد.

 1. ۱- لباس ها را پشت و رو کنید.
 2. ۲- زیپ ها را ببندید و دکمه ها را باز کنید.
 3. ۳- دور گردش ماشین لباسشویی را روی 600 دور تنظیم کنید.
 4. ۴- دمای آب را روی کمتر از 40 درجه سانتیگراد قرار دهید. اگر لباس ها کثیف نیستند از آب سرد استفاده کنید.
 5. ۵- حتما از مایع لباسشویی استفاده کنید.
 6. ۶- هنگام آبکشی مقدار اندکی سرکه اضافه کنید.

۱۳- نکات اتوکشی و خشک کردن جین

مرحله بعدی طریقه خشک کردن لباس جین است. برای این مرحله توجه به چند نکته ساده ضروری است.

۱- نور مستقیم را فراموش کنید!

آویزان کردن لباس جین در معرض نور مستقیم خورشید برای سریع تر خشک شدن لباس تمامی زحمات شما را به هدر می دهد. با این کار بافت و رنگ لباس از بین می رود.

۲- برای خشک کردن جین صبور باشید.

بهتر است لباس را در هوای آزاد آویزان کنید. به طوری که لباس با جریان هوا خشک شود.

۳- قبل از خشک کردن لباس تا حدی چروک آن را صاف کنید.

۴- اصول اتو کشی جین

حتما از اتوی بخار استفاده کنید.
اتو را مستقیما روی پارچه قرار ندهید و ابتدا پارچه ای روی لباس قرار دهید سپس اتوکشی را آغاز کنید.
اتو را روی پارچه نکشید.

ropa_content
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *