راهنمای خرید شلوار مردانه

خرید شلوار مردانه

راهنمای خرید شلوار مردانه

خوش‌پوشی و استایل خوب در مردان در افزایش اعتماد به نفس و حس جاه‌طلبی آن‌ها تأثیر فراوانی دارد. انتخاب درست و مناسب لباس و آگاهی از این موضوع می‌تواند به حس مردان نسبت به خود و همچنین نظرات اطرافیان به آن‌ها تأثیرگذار باشد. از طرفی چگونگی لباس پوشیدن نسبت به موقعیت و مراسم نیز نیاز به هوش و آگاهی فرد دارد.

 

می‌توان شیک‌پوشی را در انتخاب درست مجموعه لباس‌هایی که پوشیده می‌شود نسبت به فرم بدن و موقعیت و همچنین هماهنگی بین آن‌ها تعریف کرد. در این مطلب تصمیم داریم درباره راهنمای خرید شلوار مردانه مطالبی ارائه دهیم.

همه افراد عاشق یک کت خوب، ژاکت مناسب و پیراهن مردانه شیک هستند اما افراد کمتر به پوشش پایین تنه و شلوار توجه می‌کنند. در صورتی که خوش‌پوشی و خوش استایلی ترکیبی از تمام لباس‌ها است. انتخاب شلوار نیز باید به درستی انجام شود و برعکس آن چه فکر می‌کنید انتخاب شلوار مناسب پیچیده‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

شلوار مردانه

نکات مهم در خرید شلوار مردانه

اگر قصد دارید شلوار مردانه بخرید و یا قبلاً شلواری خریده‌اید ولی هنوز از شلوارهای خود در تن حس رضایت و خوبی ندارید، شاید نیاز دارید به موارد و نکات بیشتری در هنگام خرید شلوار دقت کنید. بسیاری از افراد فقط به جنس و طرح شلوار دقت می‌کنند اما آگاهی از انتخاب شلوار مناسب با فرم بدن خود نیازمند دانستن نکاتی دیگر است.

بهتر است هنگام خرید شلوار مردانه دید خود را گسترش داده و نکات بیشتری از ظاهر و مد را در نظر بگیرید. ابتدا بدانید که برای چه موقعیتی و مراسمی به شلوار نیاز دارید، مراسم رسمی و غیررسمی دارید و بر اساس آن شلوار رسمی یا کژوال باید بخرید.

رنگ شلوار مردانه:

رنگ شلوار را با توجه به فصل و مراسمی که دارید در نظر بگیرید، به غیر از این موارد اگر شخصی هستید که دوست دارید که لاغرتر به نظر بیایید می‌توانید از رنگ‌های تیره برای شلوار انتخاب کنید. هنگام پوشیدن و ست کردن شلوار حتماً آن را با رنک لباس‌های بالا تنه خود هماهنگ کنید. اگر در، ست‌کردن رنگ‌ها توانایی ندارید می‌توانید از افرادی که در فروشگاه هستند کمک بگیرید یا از چرخه رنگ‌ها استفاده کنید.

فرم بدن:

در انتخاب شلوار مردانه، فرم و شکل بدن را حتماً باید در نظر بگیرید، گاهی نوع پارچه؛ خشک و نرم ایستادن پارچه در بدن و چگونگی طرح شلوار و دوخت آن همچنین وجود جیب‌های مختلف می‌توانند بدن شما را نامناسب نشان دهند.

پس حتماً فرم بدن خود را شناخته و بر اساس آن شلوار را انتخاب کنید.

سایز شلوار مردانه:

به جز موارد بالا حتماً شلوار را به اندازه و سایز خود بخرید، این اشتباه است که بعضی از افراد برای لاغرتر نشان دادن خود، شلوارهای سایز کوچک که چسبان هستند، می‌پوشند، این نوع انتخاب نه تنها شما را لاغرتر نشان نمی‌دهد بلکه بسیار ظاهر بد و زننده‌ای خواهد داشت.

همچنین از پوشیدن شلوارهای گشاد و بزرگ‌تر از سایز خود خودداری کنید.

قد شلوار:

یکی دیگر از مواردی که در شلوارها باید در نظر بگیرید، قد شلوار است. در شلوارهای کژوال ممکن است شلوار کمی چین بخورد اما بازهم باید شلواری بپوشید که قد آن اندازه قد پا باشد و از افتادن رو کفش و چین زیاد خوردن پرهیز کنید. این نکته در شلوارهای رسمی مهم‌تر و توجه بیشتری می‌خواهد. اگر شلواری خریداری کرده‌اید که قد آن بلند است، حتماً برای خوش استایل شدن، برای اندازه کردن قد شلوار به خیاط مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بهتر است هنگام پرو شلوار آن را با کفش امتحان کنید، تا قد مناسب شلوار را با کفش خود بسنجید.

سبک شلوار:

اگر شلوار شما پیلی دارد حتماً در موقعیت‌های رسمی از کمربند استفاده کنید و زیبایی بیشتری به شلوار خود دهید. البته در نظر بگیرید کمربندی را انتخاب نمایید که متناسب با شلوار و موقعیت باشد.

فاق شلوار:

در هنگام خرید شلوار یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، فاق شلوار است. شلوارهای فاق کوتاه را برای زمان‌هایی که ساعات کمی قرار است شلوار در بدن شما باشد و فعالیت کم دارید بپوشید وگرنه در لباس‌های روزانه و فعالیت‌های زیاد شلوارهای فاق بلند را انتخاب کنید.

خرید شلوار مردانه

انواع شلوار مردانه:

  • شلوار پلیسه‌ای یا تخت:

اگر اضافه وزن دارید و یا ران‌های بزرگ‌تری دارید، شلوارهای پلیسه‌ای می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. یک یا دو چین می‌تواند ظاهری کلاسیک به شلوار ببخشد، اما این نوع شلوار برای مردان لاغر می‌تواند انتخاب نامناسبی باشد و آن‌ها را بیش از حد لاغر نشان دهد.

شلوارهای تخت مدرن هستند و موردپسند مردان با اندام باریک است. اگر ران‌های بزرگ و پری دارید، شلوارهای تخت می‌تواند در بدن شما به خوبی قرار نگیرد و ظاهر نامناسبی به شما بدهد.

  • شلوار پاکتی یا ساده:

شلوارهای پاکتی برای مردان بلند قد و لاغر مناسب است و مردان کوتاه قد بهتر است شلوارهای ساده و غیر پاکتی بپوشند.

  • دکمه یا زیپ:

اگر وجود دکمه یا زیپ در شلوار و راحتی هر کدام برایتان اهمیت دارد، هنگام خرید حتماً بررسی کنید که شلوار دارای دکمه است یا زیپ.

  • جیب‌های شلوار:

بیشتر شلوارها دارای جیب‌های زاویه دار در طرفین هستند که به عنوان جیب‌های بریده شناخته می‌شوند، اما اصولاً در جیب‌هایی که در پشت شلوارها تعبیه می‌شود، تغییرات و تفاوت‌هایی وجود دارد.

شلوارهای مجلسی به ندرت جیب‌های وصله‌ای دارند و در عوض بیشتر این شلوارها دارای جیب‌های شکاف‌دار هستند. جیب‌های شکاف‌دار ممکن است با دکمه بسته شوند و یا اصلاً دکمه نداشته باشند.

  • شلوار فیت یا آزاد:

موضوع انتخاب شلوار فیت یا آزاد فقط موضوع مد نیست، بلکه فرم‌های مختلف بدن نیز در انتخاب نوع شلوار هم تأثیرگذار است. مردان لاغر می‌خواهند شلوارهای فیت یا جذب بپوشند و مردانی که چاق هستند و یا بالاتنه بزرگ‌تری دارند، می‌خواهند شلوارهای آزاد و گشاد بپوشند تا بالاتنه و پایین تنه خود را متعادل سازند.

  • شلوار با آستر یا بدون آستر:

برخی از شلوارها معمولاً از پشم تهیه می‌شوند و دارای آستر هستند که اغلب از کمر تا زانو قرار گرفته‌اند. اگر وجود پارچه

آستری ابریشمی را به احساس پشم ترجیح می‌دهید، به دنبال شلوارهای با آستر بگردید. همچنین شلوارهای آستردار ظاهر شیک‌تری دارند و در بدن ظاهر خود را حفظ می‌کنند.

 

خرید شلوار مردانه

انواع پارچه‌های مناسب شلوار مردانه:

  • پشم:

پشم می‌تواند سبک یا سنگین باشد، بنابراین شلوارهای پشمی برای همه فصول وجود دارند. پشم پارچه‌ای مقاوم است، اما به مراقبت بیشتری احتیاج دارد. شلوارهای پشمی همیشه باید در خشک‌شویی شسته شوند اما فقط لازم است هر پنج باری که آن را می‌پوشید، اقدام به تمیزکردن و شستن آن‌ها نمایید.

  • ریون:

یک انتخاب عالی برای آب و هوای گرم، شلوارهای پارچه‌ای پنبه‌ای هستند. این جنس شلوارها به‌راحتی چروک می‌شوند. بعد از شستن شلوارها از اتوبخار برای اتو کردن آن استفاده کنید.

  • پلی استر:

برای دوام بیشتر و مقاومت در برابر چین و چروک، پلی‌استر اغلب با الیاف دیگر مخلوط می‌شود. این ترکیب باعث می‌شود شلوارهای مقرون به‌صرفه‌تر باشند. شلوارهایی از این جنس را می‌توانید در خانه به راحتی شستشو دهید. اگر قصد دارید شلوارتان را خودتان اتو کنید، ممکن است بخواهید پارچه‌ای بین شلوار و اتو قرار دهید، تا اتو برق روی شلوار نیندازد.

 

انتخاب شلوار مردانه بر اساس استایل، فرم بدن و پارچه:

به نظر می‌رسد شلوار جین، همیشه یک شلوار مناسب بوده است که در استایل‌های کژوال مردانه و با کت‌های اسپرت نیز همراه شده است. شلوارهای جین راحتی و زیبایی را به استایل شما اضافه می‌کند.

وقتی صحبت از لباس‌های رسمی و نیمه‌رسمی می‌شود شلوارهای کتان و پارچه‌ای، جایگزین سنتی‌تری برای شلوار جین باشد.

خرید شلوار مردانه پارچه‌ای و رسمی:

در خرید شلوارهای پارچه مردانه باید دقت بیشتری به خرج دهید، حتماً شلواری خریداری کنید که اندازه سایز خودتان باشد به طوری که کمر شلوار بالای استخوان لگن و زیر ناف قرار بگیرید. قد شلوار در شلوارهای پارچه‌ای اهمیتی زیادی دارد و زیبایی شلوار را می‌توان با یک قد نامتناسب از بین برد.

افراد می‌توانند برحسب سلیقه خود قدهای متفاوتی برای شلوار انتخاب کنند اما می‌توانید هم در انتخابات خود قد را به گونه‌ای انتخاب کنید که هم کاملاً کفش را بپوشاند و هم کمی ساق پا را بپوشاند هر اندازه مقدار بیشتری کفش را بپوشاند پف دار شدن و چین خوردن شلوار بیشتر می‌شود. می‌توانید همچنین حالتی را انتخاب کنید که مماس با کفش شده و کمی کفش را بپوشاند و اصلاً چین نخورد.

همچنین از پوشیدن شلوار پارچه‌ای رسمی تنگ خودداری کنید.

 

خرید شلوار مردانه

خرید شلوارهای کتانی، اسپرت و کژوال:

این شلوارها آزادتر و رها هستند و کمی آزادتر از شلوارهای پارچه در بدن قرار می‌گیرند. کمر شلوارهای کتانی برخلاف شلوارهای رسمی کمی بالاتر از استخوان لگن قرار می‌گیرد.

در این نوع شلوارها بهتر است کمی از شلوار روی کفش را پوشانده و کمی پف دار و یک چین بخورد. اما بیشتر از این اندازه اصلاً در بدن زیبا نخواهد بود.

 

خرید شلوار جین مردانه:

شلوار جین مردانه در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و در کنار شلوار کتان یکی دیگر از شلوارهای متداول در پوشش آقایان است.

بهتر است در هنگام خرید شلوار جین مردانه به این نکته دقت کنید که کمر این شلوار بهتر است 3 تا 5 سانتی‌متر زیر ناف قرار بگیرد. قد شلوار جین بهتر است چین نخورد و متناسب با قد شما باشد و روی کفش قرار بگیرد. خیلی از افراد شلوارهای جین را به خیاط می‌دهند یا پایین شلوار را تا می‌زنند. ما پیشنهاد می‌کنیم برای زیباتر ایستادن شلوار در بدن شلوار را تا نکنید.

در خرید شلوار جین حتماً سایز و فرم بدن خود را در نظر بگیرید شلوار جین نباید در بدن بچسبد یا تا بخورد. اگر ران‌های پری دارید، حتماً شلوار راسته بخرید تا در قسمت ران و زانوها کشش و خط روی شلوار ایجاد نشود و جلوه بدی ندهد.

برای آگاهی بیشتر درباره شستن این نوع شلوار می توانید مقاله نحوه شستن شلوار جین را مطالعه نمایید.

 

در مطالب بالا هرآنچه لازم بود در هنگام خرید شلوار مردانه بدانید گفته شد و راهنمایی کردیم. لطفاً در هنگام پوشیدن لباس‌ها، ست‌کردن و انتخاب همه لباس‌هایتان از شلوار گرفته تا پیراهن و کراوات، مد را کنار گذاشته و آنچه متناسب با بدن، سن، فرهنگ و موقعیت و مراسمی که در آن هستید را انتخاب کنیم. قصد نداریم بگوییم روی مد پیش نرفته ولی اولویت را با لباسی قرار دهید که متناسب با بدن و شخصیت شما باشد تا برازنده شما بوده و در آن پوشش بدرخشید.

ropa_content
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *