راهنمای جامع خرید کراوات مردانه

خرید کراوات مردانه

راهنمای جامع خرید کراوات مردانه

خوش‌پوش بودن یکی از جذابیت‌های آقایان است. خوش‌پوشی به انتخاب درست لباس و اکسسوری‌ها بستگی دارد. یکی از اکسسوری‌های مردانه که در کمد لباس آقایان موردنیاز است، کروات و پاپیون است. پوشیدن کراوات و هماهنگ کردن آن با لباس‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل آگاهی از نحوه خرید کراوات از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب تصمیم داریم مطالبی در جهت راهنمای جامع خرید کراوات مردانه بیان کنیم.

 

اگر تصمیم دارید در پوشش خود و در کنار بقیه لباس‌های خود از کراوات استفاده کنید. حتماً باید کراوات مناسب خود را انتخاب کرده و بپوشید تا مناسب شخصیت و مراسم و رویدادی که دارید، باشد در غیر این صورت انتخاب نادرست و نامناسب کراوات می‌تواند شما را بیشتر از اینکه شبیه فرد موردنظر کند شبیه به خبرنگاری قبل از بازی شوید.

 

انتخاب کراوات مناسب

انتخاب کراوات مناسب مستلزم توجه نه‌تنها به یک موضوع، بلکه نیازمند توجه به بسیاری از موارد دیگر است؛ از نوع لباسی که می‌پوشیم، کیفیت کراوات، نحوه ترکیب و مطابقت آن با رنگ‌ها و الگوهای موجود، تا ملاحظات فصلی، طیف وسیعی از عواملی را که باید بادقت ارزیابی کنیم تا بتوانید یک کراوات مناسب انتخاب کرده و بپوشید.

 

علاوه بر این، ملاحظاتی مانند نوع گره کراوات، شکل و عرض کراوات در کم کردن یا زیاد کردن رسمی بودن کراوات، مهم هستند. کراوات برای همه رویدادها و مراسم‌ها مناسب است اما باتوجه‌به نوع مراسم باید نوع کراوات خود را به‌درستی انتخاب کنید.

خرید کراوات مردانه

کراوات را برای چه مناسبتی می‌خواهید بپوشید؟

اگر مراسم جدیدی دعوت شده‌اید، یا به سراغ کراوات‌ها در کمد خود رفته‌اید یا به بازار سر می‌زنید، باید بدانید نوع مراسمی که دارید در خرید نوع کراوات شما تأثیرگذار است.

در برخی شرایط و مراسم‌های کراوات می‌تواند تنها چیزی باشد که شما را متمایز کند و شخصیت شما را برجسته کند.

 • آیا شما یک دلال یا واسطه قدرتمند با کراوات قرمزرنگ شرکت بزرگ هستید؟
 • آیا شما فردی کم‌حرف هستید و از کراوات‌های خاکستری یا معمولی آبی رنگ استفاده می‌کنید؟
 • آیا شما پر زرق و برق هستید و می‌خواهید سخنرانی کنید و مایل به پوشیدن کراوات صورتی هستید؟
 • آیا شما از روی علاقه کراوات یاسی را انتخاب می‌کنید؟
 • بادقت کراوات خود را انتخاب کنید، سبک و رنگ چیزهای زیادی می‌گویند.

 

انتخاب کراوات برای یک مصاحبه یا ارائه حرفه‌ای:

الگوها و رنگ‌های ظریف بهترین گزینه برای موقعیت‌های حرف ای هستند؛ نه خیلی بلند.

پوشیدن کراوات اشتباه و نامتناسب با مراسم و رویداد می‌تواند نوع تصور اشتباه ایجاد کند. یک کراوات بلند می‌تواند در محیط‌های حرفه‌ای حواس شما را بسیار پرت کند. کراوات کلاسیک را انتخاب کنید. کراوات‌های رنگی یک دست، چهارخانه و ساده انتخابی مطمئن برای جلوگیری از بیش از حد رسمی بودن دارد.

اگر چه برخی از کراوات‌های مناسب می‌تواند مناسب باشد اما توصیه می‌کنیم، در محیط‌های حرفه‌ای به کراوات‌های گرنادین پایبند باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره گرنادین می توانید به مقاله گرنادین ویکی پدیا مراجعه کنید.

کراوات مناسب قرارها و عروسی:

آیا به یک عروسی ساحلی دعوت شده‌اید و به دنبال پوشیدن کراوات راه راه هستید؟ اصلاً این کار نکنید. شما با این انتخاب بسیار نامناسب به نظر خواهید آمد. می‌توانید از کراوات‌های طرح‌دار و پلنگی برای این مناسبت استفاده کنید.

 

خرید کراوات مناسب مراسمات تحریم:

اگر به مراسم‌های تحریم، عزاداری دعوت شده‌اید و قصد دارید کراوات بپوشید، بدون استثنا باید یک تاکسیدو مشکی با پیراهن سفید و پاپیون مشکی بپوشید.

 

خرید کراوات برای مناسبت‌های کژوال:

برای موقعیت‌های کژوال لباس پوشیدن، انتخاب نوع و ست کردن لباس های اسپرت مردانه گاهی گیج‌کننده می‌شوند. اما واقعاً چندان پیچیده نیست و گاهی به کراوات نیازی نیست.

یک ایده عالی برای لباس‌های تجاری کژوال این است که لایه لایه لباس بپوشید. یک شلوار خاکی، یک پیراهن بقه هفت و یک ژاکت روی پیراهن بپوشید. (اگر فصل ژاکت بود). یک کراوات جالب هم بپوشید تا فقط گره کراوات مشخص باشد. اگر فصل مناسب باشد، می‌توانید کراوات‌های بافتنی که به خوبی با ژاکت و شلوار جین ست می‌شود، را بپوشید.

 

خرید کراوات مناسب با کت‌وشلوار:

اگر به دنبال انتخاب کراوات مناسب برای کت و شلوار خود هستید. بعد از انتخاب کت‌وشلوار مناسب مراسم، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که مطمئن شوید اگر پیراهن شما رنگی متوسط تا روشن دارد، کراواتی را انتخاب کنید که کمی تیره‌تر است تا هم تناسب رنگ رعایت شده و هم در کنار پیراهن و کت، کراوات خود را به خوبی در استایل شما نشان دهد.

انتخاب کراوات مردانه

راهنمای انتخاب کراوات:

 • تناسب رنگ و استفاده از چرخه رنگ‌ها:

اگر مبتدی هستید و آگاهی از ترکیب رنگ‌ها ندارید بهتر است از چرخه رنگ استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید تعیین کنید کدام رنگ‌ها بر اساس رابطه آن‌ها روی چرخه رنگ با هم هماهنگ هستند. می‌خواهید از رنگ‌های متضاد استفاده کنید یا از رنگ‌های مکمل استفاده کنید؟

 

رنگ‌های مکمل در چرخه رنگ روبروی هم هستند، مانند بنفش و زرد. بنفش و زرد می‌توانند ترکیبی عالی برای تماشای کنتراست الگو در طرح‌های مختلف کراوات باشند.

 

 • طرح رنگ سه گانه:

رنگ‌های سه گانه به طور مساوی بر روی چرخه رنگ فاصله دارند. فکر کنید، مثلث. به طور مثال ترکیب زرد، آبی و قرمز.

نکته اصلی استفاده از این طرح این است که شدت و غلظت رنگ‌ها را در کل لباس خود تغییر دهید.

 

طرح‌های رنگی آنالوگ گروه‌هایی از رنگ‌ها هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند. اگر می‌خواهید به دنبال چیزی کمی جسورتر از ظاهر تک‌رنگ باشید اما کنتراست زیادی نداشته باشید، این رنگ‌های به خوبی نتیجه می‌دهند. یک قانون خوب برای انتخاب رنگ به عنوان رنگ غالب و استفاده از دو سایه دیگر در کل ظاهر برای افزایش رنگ غالب است.

 

رنگ‌های مکمل تقسیم شده مشابه مکمل هستند با این تفاوت که در این زمان وقتی به رنگ مکمل انتخابی خود نگاه می‌کنید، دو رنگ اطراف آن را انتخاب می‌کنید. (ایجاد مثلث بر روی چرخه رنگ). با ترکیب مثلثی در چرخه رنگ می‌توانید به جای ترکیب آبی با نارنجی، یک پیراهن آبی را با کراوات زرد – نارنجی یا قرمز – نارنجی ست کنید.

 

 • انتخاب طرح مناسب:

پوشیدن طرح‌های مشابه می‌تواند همخوانی و عنصری از تضاد را ایجاد کند. به عنوان مثال، پیراهن‌های راه راه باریک با کراوات راه راه پهن‌تر می‌تواند به خوبی همدیگر را تکمیل کنند و پیراهن‌های چهارخانه را با کراوات‌های راه راه یا چهارخانه ریز ست کرد.

انتخاب کراوات مناسب

نکاتی برای ست کردن و ترکیب لباس‌ها از نظر طرح:

دو طرح متفاوت می‌توانند معجزه کنند به شرطی که عنصر تضاد در آن‌ها وجود داشته باشد. کراوات پلنگی یا پیراهن چهارخانه ریز به‌احتمال زیاد اصلاً خوب نخواهند بود، اما کراوات راه راه پهن روی کت‌وشلوار و پیراهن چهارخانه ریز می‌تواند جلوه باورنکردنی ایجاد کند.

بهترین پیشنهاد برای ترکیب کردن دو طرح این است که اندازه طرح‌ها را بزرگ کنید، به عنوان مثال، پیراهن مردانه راه راه نازک با کراوات راه راه بزرگ‌تر، یا پیراهن چهارخانه کوچک با کراوات راه راه پهن‌تر.

اگر طرح‌های روی پیراهن به طور چشمگیری فاصله داشته باشند، یک طرح کراوات شلوغ مانند طرح‌های انتزاعی یا پلنگی می‌تواند ترکیب خوبی شود.

 

 • فرم بدن:

بدن هر کسی متفاوت است. با انتخاب درست کراوات و با در نظر گرفتن گره، طول و طرح کراوات می تواند تغییراتی در ظاهر و قد ایجاد کرد. به طور مثال در بیشتر موارد، مردان قدبلند می‌خواهند لباس‌هایی بپوشند که لاغر به نظر بیایند و مردان کوتاه قد، لباس‌هایی بپوشند تا قد آن‌ها بلندتر دیده شود. انتخاب درست کراوات می‌تواند در انجام این ترفندها کمک کند.

 

 • انتخاب کراوات مناسب برای بلندتر و یا لاغر نشان دادن:

در کل برای اینکه لاغر به نظر برسید رنگ مشکی را امتحان کنید. رنگ مشکی به‌ویژه یک رنگ لاغر نشان‌دهنده است. برای کمتر به چشم آمدن برجستگی‌های بدن، از طرح‌های ساده و کوچک استفاده کنید. خطوط عمودی می‌تواند شما را لاغرتر و بلندتر نشان دهد.

از طرف دیگر، طرح‌های افقی می‌تواند شما را تنومندتر و هیکلی تر نشان دهد. اگر قد شما کوتاه است و وزنتان زیاد است، از پوشیدن کراوات‌های باریک خودداری کنید. پوشیدن کراوات باریک می‌تواند شما را چاق‌تر نشان دهد.

 

 • انتخاب کراوات مناسب برای چاق‌تر و پرتر نشان‌دادن بدن:

یک مرد لاغر وقتی کراوات باریک می‌پوشد، بهتر به نظر می‌رسید. یک کراوات پهن او را لاغرتر نشان می‌دهد، در حالی که کراوات باریک برای فرد لاغر تأثیری روی نمایش بدن او نمی‌گذارد.

خطوط افقی و چهارخانه برای مردان لاغر عالی هستند، زیرا طرح خط خطی و چهارخانه شما را چاق و پرتر نشان می‌دهد.

 

 • طول کراوات:

کراوات باید طوری بسته شود که انتهای آن نزدیک وسط سگک کمربند قرار بگیرد. کراواتی که بیش از حد کوتاه بسته شده باشد، زشت و مسخره به نظر خواهد آمد.

اگر شما یک مرد قدبلند هستید، پیشنهاد می‌شود کراوات بلندتری بخرید که به شما این امکان را بدهد که با نیم گره یا گره کامل دور گردن ببندید به طوری که روی سگگ کمربند قرار گرفته و گره آن شل و زشت نباشد.

 

کیفیت کلی کراوات‌ها:

یک کراوات خوب باید دارای موارد زیر باشد:

 • پارچه باریک پشمی:

تولیدکنندگان کراوات‌های لوکس عموماً از پارچه‌های پشمی در بین لایه‌های پارچه‌ای کراوات استفاده می‌کنند تا به کراوات شکل و فرم دهند. تولیدکنندگان فرعی کراوات برای کم کردن هزینه‌ها از پارچه پلی‌استر که کیفیت پایین‌تری از پشم دارد، در تولید کراوات استفاده می‌کنند.

 • دوخت لغزش:

تولیدکنندگان باکیفیت، دوخت لغزش را در قسمت زیرین پارچه قرار می‌دهند. این نوع دوخت انعطاف‌پذیری مواد را تغییر می‌دهد و وقتی کراوات را می‌بندید و باز می‌کنید خرابی یا تغییری در پارچه و دوخت ها ایجاد نمی‌شود و در نهایت کراوات‌هایی با این نوع دوخت عمر و ماندگاری بیشتری دارند.

 

 • کراوات

  نوار چسب:

تقریباً همه کراوات‌های با کیفیت دارای دوختی هستند که در پشت کراوات دو طرف پارچه را در قسمت انتهای پهن آن به هم متصل می‌کنند که به آن چسب نواری گفته می‌شود. چسب نواری هر دو طرف کراوات را محکم در جای خود نگه می‌دارد و به مرور زمان پوششی بهتر ایجاد می‌کند.

 • حلقه نگهدارنده:

نگهدارنده حلقه‌ای در پشت کراوات و در قسمت پهن آن است که انتهای باریک سر دیگر کراوات از آن عبور می‌کند. برای اطمینان از نگهدارنده بادوام روی کراوات، به دنبال دوخت های بادوام توجه کنید.

کراوات‌های باکیفیت پایین، اغلب دارای محافظ یا حلقه‌های برچسبی هستند به طور مناسب دوخته نشده‌اند.

 • بدنه کراوات:

بدنه بیرونی کراوات خوش ساخت باید از سه تکه تشکیل شود: انتها پهن (تیغه)، انتهای باریک (دم) و قسمت گردن

 

دو روش برای اینکه بررسی کنید که آیا کراوات شما در طول زمان شکل اولیه خود را حفظ خواهد کرد:

 1. کراوات را روی یک سطح صاف قرار دهید و یک کف دست خود را روی قسمت پهن قرار دهید و دست دیگر را در محل گره کراوات قرار دهید، کف دست‌ها را از هم دور کنید. کراوات باید کمی کشیده شود و هنگام رهاکردن به حالت اولیه خود بازگردد.
 2. کراوات را در انتهای باریک آن نگه دارید یا آن را روی بازوی خود آویزان کنید. کراوات نباید حالت چرخش داشته باشد و بچرخد.

 

انتخاب پارچه کراوات:

ابریشم به دلایل زیر می‌تواند انتخاب برتر پارچه برای تولیدکنندگان کراوات‌های لوکس باشد:

 • ابریشم یکی از مقاوم‌ترین پارچه‌های جهان است. با وجود نرم بودن ابریشم، مقاومت کششی آن بسیار زیاد است.
 • پارچه‌های ابریشمی شکل خود را حفظ کرده و در برابر چین و چروک مقاومت متوسطی دارند.
 • پارچه‌های ابریشمی بسیار عالی پیچ و گره می‌خورند.
 • ابریشم به دلیل داشتن سطح صاف گردوخاک را جذب نمی‌کند.

 

انتخاب کراوات مناسب هر فصل:

کراوات مناسب پاییز و زمستان

چه کراواتی در پاییز و زمستان بپوشیم؟

پاییز و زمستان تمایل به رنگ‌های تیره‌تر و خاکی مانند قهوه‌ای، سبز زیتونی و زرد خردل دارند. با آفتاب کمتر و هوای سردتر، این رنگ‌های تیره به خوبی به ماه‌های سرد سال می‌آیند.

زمستان همچنینی با پارچه‌های سنگین‌تر همراه است و زمان مطلوبی برای بیرون کشیدن مجموعه کراوات‌های پشم و بافتنی است.

 

برخی از رنگ‌های در مواقع خاصی از سال مناسب‌تر از سایر رنگ‌ها هستند. به عنوان مثال، رنگی‌های پاستلی معمولاً در تابستان در پوشش‌ها و لباس‌ها استفاده می‌شوند، در حالی که رنگ‌های گرم‌تر مانند زیتونی و بورگوندی بیشتر با آب و هوای سرد مرتبط هستند.

پوشیدن طرح‌ها و بافت‌های نامناسب گاهی اوقات بی جا و ناجور به نظر می‌رسد.

کراوات مناسب بهار و تابستان

چه کراواتی در بهار و تابستان بپوشیم؟

با بهار، تغییرات رنگی به دنیای آدم‌ها وارد می‌شود. همان‌طور که شکوفه و درختان رشد می‌کنند، رنگ‌ها روشن‌تر می‌شوند. ماه‌های بهار و تابستان زمان بازگرداندن رنگ‌های پاستلی به کمد لباس‌ها است. رنگ‌های روشن بگیرید. همیشه ابریشم را برای آب و هوای گرم انتخاب کنید، نه تنها پارچه‌های نازک زیباتر به نظر می‌رسند، بلکه رطوبت را نیز جذب می‌کنند.

 

اگرچه رنگ‌های سردتر مانند آبی، سبز و نیلی حس آرامش به همراه دارند اما متعادل کردن یک رنگ گرم با دو رنگ سرد و یا برعکس راهی عالی برای ایجاد هماهنگی برای لباس‌های شما در طول سال است.

 

اکسسوری مورد نیاز برای کراوات:

حال که کراوات مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کردید می‌توانید با افزودن اکسسوری به آن زیبایی و دوام بیشتری بدهید.

 • با اضافه کردن گیره کراوات به کمد لباس‌های خود می‌توانید زیبایی را به کراوات خود بیفزاید و از طرفی گیره، کراوات شما را رد طول روز ثابت نگه می‌دارد.
 • یک پوشت متناسب با کراوات می‌تواند در موقعیت‌های معمولی و رسمی به ظاهر شما کمک کند.

گیره کراوات

 

خرید کراوات ظاهر می‌تواند خیلی آسان باشد، اما همیشه هماهنگ کردن لباس‌ها و انتخاب درست لباس‌ها موضوعی مهم بوده است که بسیاری از افراد درگیر آن می‌شوند. از اهمیت این موضوع می‌توان به طراحان و مشاوران لباس نام برد که به افراد بزرگ و برجسته برای پوشش نوع لباس مناسب آن‌ها به آن‌ها مشاوره داده‌اند.

کراوات هم از این قاعده مستثنی نیست! آگاهی و رعایت تمامی موارد گفته شده در مقاله بالا به شما می‌تواند  در انتخاب درست کراوات مناسب شما کمک کند تا بهترین خود باشید.

ropa_content
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *