لباس مردانه رسمی : چطور در مجالس بدرخشید؟!

لباس مردانه رسمی

به عنوان یک آقا آشنایی با لباس مردانه رسمی و نحوه ی ست کردن لباس ها برای شما ضروری است!

اگر یک خانم هستید که مقاله امروز روپامن را مطالعه می کنید، می توانید از این موارد و هم چنین طرح هایی که برای شما جمع آوری کردیم، به جهت ایده برای همسرتان استفاده کنید!

البته این اصطلاح لباس مردانه رسمی اشاره به نوع خاصی از لباس مردانه ندارد. بسته به این که در چه مراسمی دعوت شده اید، ممکن است انتخاب های زیادی داشته باشید!

انتخاب لباس مناسب

گاهی اوقات گستردگی انتخاب ها برای یک استایل رسمی برای آقایان می تواند گیج کننده باشد! اما نگران نباشید در این مطلب مهم ترین موارد را برای شما توضیح می دهیم.

وقتی صحبت از لباس رسمی برای آقایان می‌شود همه به کت و شلوار مشکی رسمی یا همان تاکسیدو فکر می‌کنند. البته پاسخ غلطی هم نیست. کت و شلوار رسمی یک لباس کلاسیک مردانه است که ظاهر آن در طول صد سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

 

[lwptoc hierarchical=”0″ numeration=”none” width=”full”]

 

ممکن است استایل های متفاوتی را تجربه کنید. رسمی نبود یک لباس به معنی تیپ نامناسب نیست.

اما نکته ی مهم این است که چه در استایل های رسمی و چه در مورد لباس های غیر رسمی،لباس باید به خوبی اندازه تن شما باشد.

در غیر این صورت مردی شیک پوش به حساب نمی آیید! 

در انتخاب استایل رسمی همین بس که بدانید سادگی واقعا مهم است!

هر چقدر لباس ساده تر باشد، به سمت رسمی بودن و مجلسی بودن پیش می رود.

البته  این موضوع به این معنا نیست که هر لباس ساده ای رسمی محسوب می شود یا هر لباس ساده ای مناسب شماست! باید سبک های ساده را انتخاب کنید و البته در انتخاب خود در نظر داشته باشید که بیشترین سازگاری را با فرم بدن شما داشته باشد.

فیزیک بدنی شما قطعا روی ظاهری لباس اثر خواهد گذاشت. لاغری، چاقی، این که اندام متوسط دارید یا درشت و.. همگی روی انتخاب مناسب لباس برای شما تاثیرگذار خواهند بود. کت هاي دو دکمه اي برای آقایان لاغر و قد بلند بسیار مناسب اسـت. برای آقایان کوتاه قد با شکم و شانه هاي حجیم تر، کت هاي تک دکمه اي مناسب تر هستند.

 

لباس مردانه رسمی
لباس مردانه رسمی

 

رنگ لباس مردانه رسمی

اگر می خواهید استایلی رسمی داشته باشید، پوشیدن کت و شلوار با رنگ روشن را فراموش کنید.! رسمی ترین نوع لباس ها به رنگ تیره تولید می شوند.

یک نکته ی مهم: حتی اگر از لباس های معمولی استفاده می کنید به رنگ آن توجه کنید و لباس های تیره تر انتخاب کنید. 

یکی از موارد مهم دیگر استفاده مناسب از پیراهن زیرکت مناسب است. این موضوع می تواند واقعا روی شیک پوشی شما اثر بگذارد. یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ پیراهن سفید است.

اما اگر دلیلی دارید که نمی خواهید (یا شاید پیراهن سفید در دسترس شما نباشد) از این رنگ استفاده کنید، بهترین انتخاب یک رنگ روشن و نزدیک به رنگ سفید است. 

 

اکسسوری در لباس مردانه رسمی

برای استفاده از اکسسوری چند انتخاب دارید.

اگر از کراوات یا پاپیون به عنوان یک اکسسوری رسمی استفاده می کنید، حتما باید دکمه یقه پیراهن خود را ببندید. اما اگر علاقه ای به استفاده از این موارد ندارید می توانید به دلخواه خود دکمه یقه را باز یا بسته بگذارید.

لباس مردانه رسمی
لباس مردانه رسمی

 

استایل های مهم لباس مردانه رسمی

یکی از استایل های مهمی  که باید در خصوص لباس رسمی مردانه بشناسید، وایت تای (white Tie) است. در نظر داشته باشید که این استایل واقعا یکی از رسمی ترین نوع لباسی است که یک آقا می تواند انتخاب کند. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم، کمتر کسی اصلا در موقعیتی قرار می گیرد که نیاز به پوشیدن وایت تای داشته باشد. این موقعیت ها مانند مراسم بسیار رسمی و سطح بالا شرایط خاصی برای پوشیدن لباس دارند.

 

یقه پیراهن در وایت تای بلندتر است و در این فرم از پوشش (همان طور که از نامش پیدا است) به جای پاپیون مشکی از پاپیون سفید استفاده می‌شود. انتخاب صحیح کفش هم در این استایل اهمیت زیادی دارد. کفش در وایت تای باید از چرم کاملا اصل و کاملا براق بوده و فرم آن کاملا رسمی باشد.

یقۀ پیراهن ها هم در استایل های رسمی متفاوت اسـت. اما سوال اینجاست کدام مدل ها رسمی تر هستند؟ از بین همه ی مدل های رسمی، پیراهن هایی با یقه های نسبتاً پهن کـه بتوان دکمه را بست و گردن را کاملاً پنهان کرد رسمی تر هستند.

 

لباس مردانه رسمی

لباس مردانه رسمی سبک وایت تای (white Tie)

کفش در استایل رسمی آقایان

کفش یکی از مهم ترین عواملی است که در استایل رسمی آقایان واقعا مهم است. برای داشتن استایل رسمی باید از کفشی ساده و مشکی استفاده کنید.

کفش شما باید بدون بند باشد به این دلیل که باز شدن ناگهانی بند و یا باز کردن آن توسط خودتان به هر دلیلی و پوشیدن آن در میان سایر مهمانان خوشایند نیست. 

پیشنهاد روپامن این است که کفش  چرم ساده‌ای را انتخاب کنید کـه بیشترین شباهت رابا رنگ کت و شلوار و جوراب هایتان داشته باشد. اینکار باعث میشود کـه تیپ ظاهری شـما از سر تا پا یک دست بوده و خوش تیپی و آراستگی تان حفظ شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *