نکات خوشتیپی آقایان : 10 نکته که باید بدانید!

چگونه همیشه خوش استایل باشیم

این روزها این سؤال که “چه بپوشیم؟” یا “چگونه بپوشیم؟” به دغدغه بسیاری از جوان‌ها تبدیل شده است. آقایان هم باید بیشتر به استایل خود توجه کنند چراکه اهمیت نوع پوشش و ظاهر مناسب برای همه روشن شده است. این روزها تیپ اسپرت طرفداران زیادی دارد و نوآوری و خلاقیت هم باعث شده، تیپ های اسپرت جدید را شاهد باشیم. اما اصول تیپ اسپرت هم باید رعایت شود تا ظاهر و استایل شما جذاب باشد با رپامن همراه شوید تا نکات خوشتیپی آقایان را بدانید!

 

[lwptoc numeration=”none” width=”full”]

 

تاثیرات خوشتیپ بودن در زندگی شما

  • اعتماد به نفس 

یکی از نکات خوشتیپی آقایان و خانم ها اعتماد به نفس میباشد که  در طرز لباس پوشیدن آن پیداست. پس به دست آوردن اعتماد به نفس با تغییر در سبک لباس پوشیدن امکان پذیر است.

ترفندهایی در انتخاب سبک و مدل لباس وجود دارد که باعث ایجاد اعتماد به نفس میشوند. برای افزیش اعتماد به نفس کافیست بدانید چگونه باید لباس بپوشید یادتان باشد اگر حتی می خواهید با استایل خود با یک خانم هم به یک شام عاشقانه بروید اول باید اعتماد به نفس داشته باشید.

 

اعتماد یک قدرت درونی است که به شما کمک می کند با یک استایل جوانانه معمولی هم خانم ها را به خود جلب کنید. اعتماد به نفس انرژی درونی شما است که بر سر تا پای استایل و خوشتیپی شما تاثیر مستقیم می گذارد.

 

  • لباس‌هایی بخرید که دوست‌شان دارید

 

به حراج‌های آخر فصل اعتماد نکنید. خیلی از افراد وقتی می‌بینند فروشگاهی حراج گذاشته بدون این که واقعا به چیزی احتیاج داشته باشند وارد می‌شوند و یک دفعه می‌بینی با چند کیسه لباس بیرون می‌آیند. این اتفاق در مورد حراج برند‌ها هم اتفاق می‌افتد.

 

آقایان چیزی را صرفا به این دلیل که مارک‌ دار است و ارزان شده، نخرید.

 

لباس هایی را بخرید که دوست شان دارید و میدانید که آن ها را میپوشید نه این که نرسیده به خانه پشیمانی سراغ تان بیاید. این موضوع شما را از صرف هزینه های بیشتر و غیر ضروری نجات میدهد!

  •  کمربند مردانه  : مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان 

نکات خوشتیپی آقایان
یکی از مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان انتخاب کمربند مناسب است

 

هیچ وقت اهمیت انواع کمربند و ساسبند مردانه را دست کم نگیرید. یکی دیگر از نکات خوشتیپی آقایان  کمربند مردانه شیک با یک سگک زیبا میباشد.استفاده از ساسبند به خصوص به آقایانی توصیه می‌شود که بالا تنه بلندی دارند. ساسبند می‌تواند بالاتنه را به چندین بخش تقسیم کند و با این خطای دید آن را متناسب نشان دهد.

 

بهتر است بین رنگ کمربند و کفشتان تناسب برقرار باشد اما این قانون قطعی نیست. هیچ وقت از یک کمربند ساده استفاده نکنید. کمربندهای ساده استایل شما را جالب نخواهند کرد.

 

  • کراوات تمام کننده استایل : مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان

 

نکات خوشتیپی آقایان
یکی از مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان : کراوات

 

اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده که کراوات به یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک استایل شیک تبدیل شده، مشخص نیست مهم این است که استایل رسمی مردانه بدون استفاده از کراوات چیزی کم دارد. (راهنمای خرید کراوات در این مورد به شما واقعا کمک می کند! حتما این مطلب روپامن را بخوانید)

 

گیره کراوات بیشتر از آنکه نقش نگهدارنده را بازی کند ، به یکی از اکسسوری‌ های مهم برای نشان دادن سلیقه شخصی آقایان تبدیل شده است. یادتان باشد استفاده از کراوات را به مجالس رسمی محدود کنید. برای مثال اگر در یک شرکت استارتاپی کار می‌کنید که همه کارمندان استایل روزمره یا Casual دارند، نیازی به استفاده از کراوات نیست مگر اینکه از ساز مخالف زدن بدتان نیاید.

 

 

اندازه کراوات بسیار مهم است بیش از اندازه بلند یا کوتاه بودن آن استایل شما را خراب خواهد کرد.

 

  • مو‌های همیشه کوتاه

مو‌ها بیشترین تاثیر را روی چهره افراد می‌گذارند.

 

سعی کنید همیشه موهای ‌تان را کوتاه و مرتب نگه دارید مو‌های کوتاه به چهره شما نظم و انضباط می‌دهد.

 

توجه داشته باشید حتما همیشه مو‌های پشت گردن‌تان را اصلاح کنید، چون تصویر ناخوشایندی را برای بیننده ایجاد می‌کنند.

 

برای گرفتن وقت آرایشگاه هیچ‌وقت تنبلی نکنید. این که هر چند وقت یک ‌بار به آرایشگاه بروید به سرعت رشد موهای‌تان بستگی دارد اندازه موهای‌تان هر چقدر که هست قبل از این که قیافه ‌تان را نامرتب کند کوتاهش کنید.

 

  • عینک، عنصر کلیدی استایل مردانه : مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان ‍

 

نکات خوشتیپی آقایان
عینک یکی از مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان که نباید به فراموش شود

 

استفاده از عینک یکی دیگر از نکات ظریفی است که می‌تواند یک استایل مردانه معمولی را به استایلی شیک و جذاب تبدیل کند.

 

اگر چشم‌هایتان ضعیف است و همیشه از عینک طبی استفاده می‌کنید، به شدت به فرم و رنگ فریم دقت کنید.

 

یک اشتباه به ظاهر ساده درباره این دو نکته، می‌تواند صورت و تناژ پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد، رنگتان را تیره کند یا فرم صورتتان را متفاوت نشان دهد.اگر از عینک طبی استفاده نمی‌کنید، استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید.

 

موقع انتخاب فریم عینک چه طبی و چه آفتابی فرم صورتتان را شناسایی کنید. اگر صورتتان گرد است، ترجیحا سراغ عینک‌های زاویه‌دار بروید، مثلا یک قاب مستطیلی می‌تواند ظاهرتان را جذابتر کند.

 

اگر صورتتان زاویه ‌دار است برعکس قانون بالا عمل کنید و سراغ فریم‌هایی بروید که زاویه ندارند و ترجیحا گرد هستند.

 

به خاطر داشته باشید اگر رنگ فریم عینک طبی را یکی از رنگ‌های خنثی مثل سرمه‌ای، طوسی یا مشکی انتخاب کنید، می‌توانید آن را با بیشتر لباس‌هایتان ست کنید؛ اما ممکن است رنگ‌های شاد به شما بیشتر بیایند و رنگی مثل مشکی پوستتان را تیره نشان دهد. بنابراین بهتر است حد وسط را در نظر بگیرید.

 

 

  • خوش بو باشید

 

_هیچ‌چیزی به اندازه یک ادکلن خوش ‌بو نمی‌تواند تیپ یک مرد را کامل کند.

 

_عطر‌ها معمولا برای شخصیت‌های مختلف ساخته می‌شوند.

 

_یک عطر می‌تواند تداعی‌کننده اعتماد به نفس باشد و عطر دیگر تداعی‌کننده اجتماعی بودن.

 

_با توجه به شخصیت ‌تان سراغ عطر‌ها بروید.

 

_برای عطرهای‌تان خوب خرج کنید. بعضی از عطر‌ها بعد از چند ساعت بوی‌شان از بین می‌رود و از آن بدتر بعضی‌های‌شان بدبو می‌شوند.

 

_عطرهای‌تان را از فروشگاه‌های شناخته شده بخرید و به‌دنبال آن‌هایی باشید که امتحان‌شان را پس داده‌اند.

 

 

  •  زمان روی مچ دست شما

 

نکات خوشتیپی آقایان
ساعت مچی یکی از نیاز های اولیه ای هر استایلی

 

یکی دیگر از نکات خوشتیپی آقایان  ساعت مچی است. اهمیت ساعت مچی در این حد است که به دست نکردن آن بهتر از به دست کردن یک مدل نامناسب است.

 

سعی کنید بین رنگ بند ساعت مچی اسپرت، لباس‌ها و تناژ پوست خود تناسب برقرار کنید. معمولا استفاده از صفحه‌های گرد نسبت به صفحه‌های مربع شکل زیبایی بیشتری دارد و به روزتر به نظر می‌رسد. اگر مچ دستتان پهن است از ساعت‌هایی با بند و صفحه پهن‌تر استفاده کنید و بر عکس.

 

کفش رسمی مردانه : مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان 

 

نکات خوشتیپی آقایان
کفش تمیز و شیک نشانگر شخصیت شماست

 

در مورد آقایان و کفش مردانه  کلیات زیادی وجود دارد که نمی خواهیم در مورد همه آن‌ها صحبت کنیم.

 در نوشتن این مقاله قصد داریم این کلیشه که مردان به نوع کفش پوشیدن خود اهمیت نمی‌دهند و زنان در این زمینه سخت گیرتر هستند را کنار بگذاریم،

چون به نظر من واقعاً یک نوع بی احترامی به مردان به حساب می‌آید.

باید به شما بگویم که من مردانی را می‌شناسم که کمد کفش‌های مردانه گسترده‌ای دارند و می‌توانید در کمد کفش آن‌ها هر نوع کفشی را برای هر موقعیت و مراسمی که می‌خواهید پیدا کنید.

یک مرد باید مراقب کفشی که می‌پوشد باشد.

تصورش را بکنید شما باید در تمام طول روز این کفش را به پایتان کنید. جدای سبک و مدل این کفش باید به گونه‌ای باشد که بتواند وزن شما را در راز مدت تحمل کند. پا حساس‌ترین عضو بدن است و کوچک‌ترین مشکلی و عیبی در آن باعث خواهد شد که بیماری‌های جسمی مختلفی به سراغتان بیاید. بنابراین به عنوان یک مرد خرید کفش مردانه مناسب می‌تواند در درجه بالای اولویت برای شما قرار داشته باشد.

 

 شلوار مردانه : مهم ترین نکات خوشتیپی آقایان 

 

بهترین نوع  شلوار مردانه ، شلوار راسته و کمر معمولی است که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود و از مد نمی‌افتد. متناسب بودن شلوار مردانه بسیار اهمیت دارد، اگر شلوار گران‌قیمت شما به تن شما بزرگ یا کوچک شود، مسلماً دوست نخواهید داشت دوباره آن را بپوشید. هنگام خرید شلوار مردانه دوخت‌ها را کاملاً بررسی کنید.

 

اگر این دوخت‌ها به‌ گونه‌ ای باشند که بعداً بتوانید آن‌ها را بشکافید و دوخت دیگری بزنید، خوب هستند در غیر این صورت باید در انتخاب اندازه شلوار مردانه دقت بیشتری داشته باشید.

 

شلوارهایی که برای آقایان دوخته می‌شوند معمولاً در سه دسته کلی دوخته می‌شود: شلوارهای اندامی، شلوارهای دم‌پا گشاد و شلوار راسته.

 

 

نکات خوشتیپی آقایان
شلوار شیک یکی از کلیدی ترین نکات خوشتیپی آقایان محسوب میشود.

 

 

شلوارهای دمپا گشاد در قسمت‌های ران، چسبیده به بدن هستند و در قسمت نزدیک به مچ پا، فضای آزاد زیادی دارند. شلوارهای راسته شلوارهایی هستند که از قسمت ران تا به پایین به یک اندازه دوخته می‌شوند.

اگر فردی لاغر هستید، بهتر است که از شلوارهای اندامی استفاده کنید تا اضافی پارچه‌ای که در شلوار وجود دارد، ظاهر بدی به پاهای شما ندهد. اگر چاق هستید، به شما توصیه می‌کنیم که شلوار دمپا گشاد بپوشید. این کار باعث می‌شود که تناسب میان پاهای شما و بالاتنه ایجاد شود.

پشتیبان سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *